PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Dzieci inaczej myślą o płci

Małe dzieci postrzegają płeć w podobny sposób jak myślą o gatunkach zwierząt.

Wierzą, że chłopcy od urodzenia wolą grać w piłkę, a dziewczynki bawić się lalkami, na tej samej zasadzie co zachowanie psa różni się od zachowania kota - informują naukowcy z USA.
(czytaj dalej »)

Naukowcy badali 450 dzieci o różnym pochodzeniu etnicznym i społecznym. Na początku do udziału w projekcie zaproszono 5-latki i śledzono ich losy, aż do czasu kiedy poszły do college’u. Okazało się, że dzieci do ukończenia przynajmniej 10 roku życia postrzegają obie płci jako różne gatunki o odmiennych cechach. Dopiero 10-latki zaczynają rozumieć, że na zachowania związane z płcią wpływają warunki środowiskowe.

“Wyniki naszych badań pozwalają zrozumieć jak dzieci postrzegają codzienne zajęcia, które kulturowo czy tradycyjnie są przypisane do odmiennej płci. Dysponując taką wiedzą rodzice i nauczyciele mogą pomóc dzieciom poszerzyć zainteresowania” - tłumaczy Marianne Taylor z Pacific Lutheran University w Michigan, główna autorka badań.

źródło: http://www.wiley.com/bw/journal.asp?ref=0009-3920
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_0tvp3ktrp68gvui9vqjlr63k50, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0