PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Zestresowane dzieci mają problemy z nadwagą

Stres w dużym stopniu przyczynia się do otyłości wśród dzieci - potwierdzają badania.

Na podstawie badań przeprowadzonych wśród 1011 dzieci w wieku 11-15 lat naukowcy z Iowa State University ustalili, że wysoki poziom stresu ma bezpośredni związek z nadwagą i otyłością.

47% dzieci biorących udział w badaniu miało problemy z nadwagą, jednak odsetek ten zwiększył się do 56% w przypadku dzieci, które były narażone na działanie co najmniej czterech czynników stresowych.

(czytaj dalej »)


“Z naszych obserwacji wynika, że ryzyko nadwagi jest tym większe, im wyższy jest poziom stresu spowodowanego między innymi marnymi wynikami w szkole, depresją, agresywnym zachowaniem czy konsumpcją alkoholu i narkotyków” - mówi autorka badań dr Brenda Lohman.

Według badaczy przyczyną takiej zależności może być zarówno biologiczna reakcja na stres (zakłócone funkcjonowanie układu podwzgórze - przysadka - nadnercze) jak i behawioralna, czyli między innymi objadanie się i brak aktywności fizycznej.

źródło: http://www.sciencedaily.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_0pbdpccb4s12n77jol5b6c1i05, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0