PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Mięśnie fabrykami przeciwciał przeciwko HIV

Aby poradzić sobie z niszczącym układ immunologiczny wirusem HIV, naukowcy chcą wykorzystać do produkcji przeciwciał… mięśnie.
Naukowcom z Children’s Hospital of Philadelphia w Pennsylwanii udało się ochronić dziewięć makaków przed małpią wersją wirusa HIV (SIV) dzięki szczepionce, która nie działa na układ odpornościowy, a na mięśnie. Mięśnie stają się “fabrykami” przeciwciał niszczących wirusa SIV. (czytaj dalej »)

Aby to osiągnąć, autorzy badań wstrzyknęli małpom domięśniowo niegroźnego wirusa, z genami kodującymi immunoadhezyny, podobne do przeciwciał cząsteczki mające atakować wirusa SIV.

Nieszkodliwe wirusy wprowadzają geny immunoadhezyn do jąder komórek mięśniowych, co prowadzi do wytwarzania dużych ilości immunoadhezyn. W przypadku małp udało się uzyskać skuteczną ochronę przed SIV przez co najmniej 85 tygodni. Przeprowadzenie prób klinicznych z ludzką wersją szczepionki jest planowane za 2-3 lata.

źródło: http://www.newscientist.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_q2kcf2c2loko78rp2mosmeo690, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0