PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Kiedy uderza alkohol?

Alkohol uderza do głowy po… sześciu minutach

O tym, że alkohol uderza do głowy, wiemy doskonale. A dzięki pracy naukowców z Uniwersytetu w Heidelbergu i poświęceniu ochotników, których poddano badaniom, dowiedzieliśmy się również, że zajmuje mu to mniej więcej 6 minut… Co dzieje się po tych sześciu minutach?

W mózgu pojawiają się pierwsze ślady działania alkoholu, na przykład zmiany składu błon komórkowych. Widać też spadek poziomu substancji, chroniących komórki nerwowe. Wtedy też mózg zaczyna czerpać energię nie z glukozy, ale z produktów rozpadu alkoholu.

Takie badania po raz pierwszy przeprowadzono na ludziach. Piętnaścioro ochotników wypiło równowartość trzech piw, co sprawiło, że poziom alkoholu we krwi sięgnął u nich około pół promila. Reakcję mózgu obserwowano przy pomocy aparatury rezonansu magnetycznego.
(czytaj dalej »)


Niemieccy naukowcy podkreślają, że następnego dnia w mózgu nie było już śladu po alkoholu, ale nie gwarantują, że częstsze, nawet umiarkowane picie nie pozostawi po sobie trwałego spustoszenia.

źródło: http://bps-research-digest.blogspot.com/search/label/Educational
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_mcv1pvp00l6vppl58475474vs6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0