PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Uwaga na chudnięcie po ciąży!

Schudnięcie po ciąży może zająć od 3 do 6 miesięcy.
Kobiety odczuwają zbyt silną presję, by szybko schudnąć po ciąży. Tymczasem nadmierne wysiłki w tym kierunku mogą negatywnie wpłynąć na karmienie piersią - ostrzegają naukowcy niemieccy. Informację na ten temat zamieszcza serwis internetowy EurekAlert.

Po porodzie wiele mam chce szybko wrócić do swojej poprzedniej wagi - tak jak gwiazdy filmowe, które już kilka tygodni po urodzeniu dziecka paradują w kostiumach kąpielowych.

Niemieccy naukowcy z Institut fuer Qualitaet Wirtschaflichkeit im Gesundheitswesen w Kolonii zaznaczają jednak, że normalnie, większości kobiet zajmuje to od 3 do 6 miesięcy. Przybieranie na wadze w ciąży jest nie tylko normalnie, ale i niezbędne. Organizm mamy musi przecież odżywiać rosnące dziecko. Poza tym zatrzymuje on większe ilości płynów, aby zapewnić prawidłowe krążenie w łożysku i zaspokoić potrzeby płodu. Zazwyczaj, część tej dodatkowej masy ciała kobiety gubią natychmiast po urodzeniu dziecka.

“Wysiłek, jaki młode mamy muszą wkładać w opiekę nad noworodkiem oraz karmienie piersią często sprawia, że nadliczbowe kilogramy znikają bez większych starań” - mówi dyrektor Instytutu prof. Peter Sawicki. Ale około połowy kobiet nie schudnie aż tak szybko.
(czytaj dalej »)


Ich zdaniem, dowody wskazują, że pomocna w tym jest zbalansowana dieta. Natomiast, bardzo forsowny program ćwiczeń wkrótce po porodzie nie przynosi specjalnie dużych efektów, a może źle wpłynąć na możliwość karmienia piersią. Dlatego kobiety nie powinny zbyt szybko ulegać pokusie wrócenia do figury sprzed ciąży.

“Aby uniknąć problemów z wagą po porodzie trzeba stosować zdrową i zbalansowaną dietę już w czasie ciąży” - mówi prof. Sawicki. Kobiety, które w tym okresie tyją za bardzo będą później bardziej narażone na ciągłe problemy z nadwagą, zwłaszcza gdy nie uda im się wrócić do normalnej masy ciała w ciągu pół roku lub roku od porodu, wyjaśnia.

źródło: http://www.eurekalert.org/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_fq4vq48l4orqnvpbi9nihav9r6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0