PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Czy bohater filmowy zachęca młodzież do palenia?

Naukowcy postanowili sprawdzić, czy nastolatkowie chętniej naśladują “dobrych” czy “złych” palących bohaterów filmów. Okazuje się, że do sięgnięcia po papierosa może zachęcić nastolatka zarówno pozytywna, jak i negatywna postać filmowa.

“Wcześniejsze badania potwierdziły, że palenie na ekranie ma związek z tym, że nastolatkowie sięgają po pierwszego papierosa. Chcieliśmy dotrzeć głębiej i sprawdzić, czy liczy się również pozytywny lub negatywny charakter palącego bohatera” - mówi autorka badań dr Susanne Tanski z Dartmouth Medical School. (czytaj dalej »)


Jak się jednak okazało, to czy bohater jest “dobry” czy “zły” nie ma większego znaczenia. Co ciekawe, z przeprowadzonej ankiety badacze dowiedzieli się, że dzieci, które nie sprawiają problemów wychowawczych są bardziej podatne na wpływ “złych” palących bohaterów. Zdaniem dr Tanski, “grzeczne” dzieci chętniej naśladują czarne charaktery.

Choć naukowcy cieszą się z faktu, że w filmach pokazuje się już coraz mniej palących postaci, nie należy zapominać o tym, że jest to jednak tylko jeden z wielu czynników wpływających na palenie wśród młodzieży.

źródło: http://pediatrics.aappublications.org/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_2v3s3ieqftbqj2h9es3ivem4m5, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0