PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Przemoc da się leczyć jak chorobę zakaźną

Dzięki programowi, który traktuje przemoc jak chorobę zakaźną i podejmuje podobbne działania profilaktyczne, udało się znacząco zmniejszyć liczbę strzelanin i zabójstw.

Program “CeaseFire” wprowadzony w roku 1999 w niebezpiecznych dzielnicach Chicago i Baltimore zmniejszył częstość strzelanin i zabójstw o 41 do 73%, a zabójstw w odwecie o 100%. Jego twórcy zapewniają, że może być skuteczny wszędzie.

Zasadnicze znaczenie ma zmiana norm społecznych, tak, aby przemoc była postrzegana jako “nie fajna” zarówno przez potencjalnych sprawców, jak i społeczność, z której się wywodzą. Chodzi o to, by przemoc nie była traktowana jak coś naturalnego dla młodego mężczyzny, ale zachowanie, które sprawia, że wygląda się głupio.

(czytaj dalej »)

Traktując przemoc jak zakaźną chorobę, autorzy programu wykorzystują pracujących na ulicy “przerywaczy przemocy”, których zadaniem jest zapobieganie groźnym incydentom. Zostają nimi “nawróceni” sprawcy strzelanin, którzy dobrze wiedzą, o czym mówią i są wiarygodni dla tych, z którymi mają do czynienia . Jednocześnie w szkołach i we współpracy z kościołami prowadzi się szkolenia dla młodych osób.

Kierujący programem CeaseFire Gary Slutkin ocenia, że jego powszechne wprowadzenie w USA przyniosłoby materialne oszczędności sięgające 150-200 miliardów dolarów rocznie.

źródło: http://www.newscientist.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_i7odlup47fmsmdbvupm9tbfgo0, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0