PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Homeopatia pomaga łagodzić stres i leczyć zaburzenia snu

“Leki homeopatyczne mogą pomóc w łagodzeniu stresów i leczeniu zaburzeń snu u dzieci oraz dorosłych; są przy tym bezpieczne i w przeciwieństwie do klasycznych leków nie powodują senności i otępienia w ciągu dnia” - mówiła dr Joanna Gzik, członek Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej na środowej konferencji prasowej w Warszawie.

Dr Gzik jest pediatrą stosującym w swojej praktyce zarówno leki klasyczne, jak i homeopatyczne.

Przytoczony przez dr Joannę Gzik sondaż Europe Health 2008, który przeprowadziła firma Reader’s Digest, wykazał, że na stres skarży się 31% Europejczyków. Polska należy do krajów o najwyższym poziomie stresu - z jego powodu cierpi aż 41% Polaków. Z ogólnopolskich badań z 2006 roku pt.: “Stres w Polsce” wynika, że dolegliwości związane ze stresem najczęściej dotyczą osób po 30 roku życia, aktywnych zawodowo i mieszkających w dużych miastach.

“Stres dotyczy też w ogromnym odsetku dzieci; towarzyszy im na każdym etapie życia - od momentu pójścia do przedszkola, poprzez wszystkie kolejne stopnie edukacji. Ale ponieważ badania ankietowe prowadzi się dopiero od 15 roku życia, jest to problem bardzo niedoceniany” - podkreśliła dr Gzik, która pracuje jako pediatra w szkole niepublicznej.

Jak przypomniała lekarka, pewna “dawka” stresu jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, stymuluje nas do działania bez powodowania poważniejszych dolegliwości zdrowotnych. (czytaj dalej »)


“Staje się on jednak szkodliwy, a nawet groźny dla zdrowia z chwilą, gdy nie jesteśmy w stanie przystosować się do jego oddziaływania i walczyć z nim. Dzieje się tak, gdy czynnik stresujący jest zbyt silny, zbyt częsty lub długotrwały, np. gdy stale przebywamy w hałasie lub otrzymamy całą serię złych wiadomości” - wyjaśniła.

Wśród objawów, które mogą mieć związek ze szkodliwym wpływem stresu na zdrowie pediatra wymieniła: niepokój, ogólne osłabienie, zdenerwowanie i drażliwość, złe samopoczucie oraz zaburzenia snu.

“Ze swoich obserwacji w szkole wiem, ze u dzieci częstym symptomem stresu są bóle brzucha i głowy” - podkreśliła. Przewlekły stres może nawet prowadzić do rozwoju poważnych schorzeń, jak choroby układu krążenia, układu pokarmowego oraz depresja.

źródło: http://wiadomosci.onet.pl/2009435,16,dr_gzik_homeopatia_pomaga_lagodzic_stres_i_leczyc_zaburzenia_snu,item.html
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Jeden komentarz do “Homeopatia pomaga łagodzić stres i leczyć zaburzenia snu”

  1. 1
    Christian Louboutin shoes:

    Jak przypomniała lekarka, pewna “dawka” stresu jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, stymuluje nas do działania bez powodowania poważniejszych dolegliwości zdrowotnych. (czytaj dalej »)

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_snp7paj4av8ju9dqrdjd1phlj0, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0