PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Istotne odkrycie dotyczące czterolatków!

Zdolność do odczytywania intencji i tego, co myślą inni na podstawie ich zachowania jest umiejętnością cherektarystyczną dla ludzi, a przy tym niezwykle istotną w naszym codziennym życiu. Naukowcy z Kanady wykazali właśnie, że struktury mózgu odpowiedzialne za takie możliwości rozwijają się już u czterolatków.

W wieku przedszkolnym dzieci rozwijają swoje umiejętności socjalne ucząc się, jak rozumieć myśli i uczucia innych. Większość dzieci z czasem uczy się rozumieć, że myśli innych ludzi mogą różnić się od ich własnych, podobnie jak wyobrażenie o świecie.

Naukowcy z Queen’s University badali metodą EEG (elektroencefalograf- rejestracja przy pomocy elektrod umieszczonych na skórze głowy impulsów elektrycznych mózgu-PAP) 29 czterolatków i odkryli, że zmiany w rozumieniu innych osób są skorelowane z funkcjonalnym rozwojem dwóch części mózgu - brzusznej części środkowej kory przedczołowej i spojenia skroniowo ciemieniowego; tych samych które są odpowiedzialne za możliwości socjalne dorosłych. (czytaj dalej »)


“Póki co wiemy, które części mózgu są zaangażowane kiedy dorośli myślą o intencjach innych osób” - tłumaczy profesor Mark Sabbagh, główny autor pracy. Nasze odkrycie dowodzi, że te wyspecjalizowane połączenia nerwowe są obecne w mózgu już u przedszkolaków oraz, że ich dojrzewanie umożliwia dzieciom rozumienie coraz bardziej złożonych zależności międzyludzkich - dodaje badacz.

Naukowcy podkreślają również, że poznanie prawidłowego rozwoju interakcji socjalnych dzieci jest niezbędne dla zrozumienia podstaw zaburzeń socjalnych jakie mają miejsce na przykład u chorych na autyzm.

źródło: http://www.wiley.com/bw/journal.asp?ref=0009-3920
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_70lmh9h6sgtlg8b11q6r3uts81, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0