PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Niebezpieczna kąpiel dla kilkulatka

Co roku, tylko w samych Stanach Zjednoczonych, poważnym wypadkom w wannie lub pod prysznicem ulega ponad 40 tys. małych dzieci - alarmują amerykańscy pediatrzy.

Badanie przeprowadzone przez specjalistów z Nationwide Children’s Hospital wykazało, że w USA każdego wieczora średnio aż 120 dzieci trafia do szpitali z powodu urazów podczas kąpieli.

Wbrew pozorom to nie zachłyśnięcia, utonięcia i poparzenia dominują wśród niebezpieczeństw wieczornej kąpieli. Maluchy w wannach i brodzikach najczęściej upadają na skutek poślizgnięć i potknięć, mimo że - przynajmniej teoretycznie - są pilnowane przez rodziców. Urazy przydarzają się głównie dzieciom do 5. roku życia i najczęściej dotyczą twarzy i głowy. (czytaj dalej »)


“Niestety nadzór osoby dorosłej nie wyklucza tego typu wypadków, ponieważ zdarzają się tak szybko, że rodzic nie jest w stanie zareagować i zapobiec im. Dlatego tak istotne jest stosowanie mat antypoślizgowych w wannach, brodzikach i przed nimi” - tłumaczy pediatra Gary Smith, jeden z autorów pracy. I sugeruje, że dobrym rozwiązaniem jest także zamontowanie uchwytów, których dzieci mogą się złapać podczas wychodzenia z kąpieli oraz zlikwidowanie wszystkich ostrych krawędzi w łazienkach.

Jednocześnie pediatrzy podkreślają, że stały nadzór osoby dorosłej podczas kąpieli malucha jest ze względów bezpieczeństwa obowiązkowy.

źródło: http://pediatrics.aappublications.org/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_qr2q76rkv2fksum6h6htfk0vj1, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0