PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Jesteś mężczyzną i mieszkasz z rodzicami? Mamy złe wiadomości…

Mężczyźni, którzy po 20-tce ciągle mieszkają z rodzicami, są bardziej agresywni niż rówieśnicy, którzy prowadzą niezależne życie - wykazały badania brytyjskie.

Zdaniem autorów pracy, dzieje się tak m.in. dlatego, że panowie ci mają mniej obowiązków, a zarazem więcej swoich zarobków mogą wydawać na alkohol, który sprzyja agresji.

Pozostawanie w domu rodzinnym i odkładanie samodzielnego życia na później stało się coraz bardziej powszechniejszym zjawiskiem w Wielkiej Brytanii i USA w ciągu ostatnich 40 lat.

Naukowcy z collegium Queen Mary na Uniwersytecie Londyńskim przebadali 8.397 młodych kobiet i mężczyzn z Wielkiej Brytanii. Pytano ich o to, czy w ciągu ostatnich 5 lat przejawiali agresywne zachowania i czy mieli problemy ze zdrowiem psychicznym.

Okazało się, że w przypadku mężczyzn w wieku 20-24 lat życie wspólne z rodzicami było czynnikiem, który najsilniej wpływał na skłonność do agresji. (czytaj dalej »)


Grupa ta stanowiła zaledwie 4 % w całej badanej populacji męskiej, ale była odpowiedzialna za ponad 21% wszystkich aktów przemocy wobec innych osób (głównie obcych).

Mężczyźni ci są bardziej skłonni również do innych hedonistycznych a zarazem aspołecznych zachowań, jak niebezpieczne picie alkoholu i nadużywanie narkotyków, czy ryzykowne zachowania seksualne - wykazały badania.

Można to tłumaczyć tym, że panowie ci nie mają na głowie żadnych obowiązków związanych np. z utrzymaniem mieszkania i dzieci oraz dopasowaniem się do życiowej partnerki, uważa prowadzący badania prof. Jeremy Coid.

Poza tym, młodzi mężczyźni pozostający w rodzinnym gnieździe częściej uzyskują wsparcie finansowe od rodziców. Jak wykazali badacze, dochody tej grupy były podobne do zarobków mężczyzn, którzy wyszli z domu i wzięli na siebie odpowiedzialność za swoje życie. Dlatego mają oni więcej pieniędzy do dyspozycji i mogą więcej wydawać np. na alkohol, co częściowo tłumaczy dlaczego częściej mają problemy z nadużywaniem go, podsumowują naukowcy.

źródło: http://www.thepsychologist.org.uk/blog/11/categories.cfm?catid=48&flcache=2972512&entercat=y
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Jeden komentarz do “Jesteś mężczyzną i mieszkasz z rodzicami? Mamy złe wiadomości…”

  1. 1
    Łukasz:

    Dużo mężczyzn w Polsce, w wieku 20 lat mieszka z rodzicami.

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_63tka9pov6pd9k2gd8a0ornsl5, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0