PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Silna depresja dotyczy również przedszkolaków

Dotyczy 15 % przedszkolaków.
Z przeprowadzonych w Kanadzie badań wynika, że niemal 15 % przedszkolaków ma nietypowo silne objawy depresji i stanów lękowych.

Badaniami objęto 1.758 dzieci urodzonych w Quebeku. Od 5 miesiąca życia do 5 lat dzieci przechodziły systematyczne badania stanu zdrowia. Matki maluchów udzielały dokładnych informacji na temat zachowań dzieci i innych członków rodziny.

“Już w pierwszym roku życia pojawiają się wskazówki, że niektóre dzieci są - w porównaniu z rówieśnikami - bardziej narażone na silną depresję i lęki”
- tak twierdzi główna autorka pracy dr Sylvana M. Cote z Wydziału Medycyny Społecznej i Prewencyjnej na Uniwersytecie w Montrealu.

Trudne usposobienie dziecka w wieku 5 miesięcy było czynnikiem najsilniej związanym z ryzykiem tych zaburzeń.


Okazało się też, że dzieci z wyjątkowo silną depresją i skłonnością do stanów lękowych częściej miały matki, które w przeszłości cierpiały na depresję. “Depresja przeżyta przez matkę była drugim co do ważności wskaźnikiem ryzyka nietypowo silnych problemów z depresją i lękami u dzieci w wieku przedszkolnym” - podkreśla dr Cote.

Badaczka uważa, że praca jej zespołu może pomóc identyfikować dzieci najbardziej narażone na te zaburzenia i wcześniej podejmować kroki zapobiegawcze.

Badania przeprowadził międzynarodowy zespół naukowców z Kanady (Uniwersytet w Montrealu, Uniwersytet Laval, Uniwersytetu McGilla), z Francji (Narodowy Instytut Zdrowia i Badań Medycznych), USA (Uniwersytet Carnegie Mellon) oraz Irlandii (Collegium Uniwersyteckie w Dublinie).

źródło: http://www.wiley.com/bw/journal.asp?ref=0021-9630
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_8kud94p3l6vi5cv7v5l0t6nrm1, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0