PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Niemowlaki płaczą przez matki

Zaburzenia snu u noworodków są koszmarem dla rodziców. Najnowsze badania dowodzą, że nocne problemy u dzieci powstają w głowach ich matek do tego na długo przed narodzeniem maluchów.

Rodzice powinni obwiniać wyłącznie siebie za długie, bezsenne godziny z dzieckiem na rękach - do takich wniosków doszli izraelscy naukowcy, którzy odkryli, że oczekiwania ciężarnych kobiet odnośnie snu u dzieci, wpływa na faktyczne wybudzanie się dzieci ze snu po narodzinach.

Opublikowane wyniki badań dowodzą, że jeśli ciężarna uważa, że obudzone dziecko wymaga czułości i zapewnienia komfortu z jej strony może spodziewać się, że maluch będzie budził się częściej niż inne dzieci. Jeśli natomiast przyszła mama jest zdania, że dziecko powinno szybko uczyć się samodzielności, będzie ono budzić się dużo rzadziej.


Kobiety, które w czasie ciąży twierdziły, że płaczące dziecko potrzebuje przy sobie mamy lub taty, po porodzie wstawały w nocy, by uciszyć dzieci: przytulały je, karmiły lub przynosiły do małżeńskiego łóżka. Badania dowodzą jednak, że im bardziej matka chce ponownie uśpić dziecko, tym gorszej jakości jest ten upragniony sen noworodka.

Obserwacji poddano 85 kobiet - w czasie ciąży i później przez 12 pierwszych miesięcy życia ich dzieci. Naukowcy ostrzegają, by matki, które zwykle czują się odpowiedzialne za każde zachowanie swych pociech, nie obwiniały się za nocny płacz dzieci. Z drugiej strony, nie powinny też całkowicie zaprzestać opieki nad płaczącym dzieckiem.

źródło: http://www.independent.co.uk/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_8bv974k0umk2mlgbp7hjrvoi23, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0