PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Przepraszaj - to się opłaca!

Mówi się często, że słowo “przepraszam” nic nie kosztuje. I okazuje się, że to prawda, na dodatek potwierdzona badaniami ekonomistów z Nottingham. Postanowili oni sprawdzić reakcje klientów wobec firm, które zawiodły ich zaufanie.

Okazało się, że klienci, których oficjalnie przeproszono na przykład za zaniedbanie, byli dwukrotnie bardziej skłonni do tego, by w przyszłości korzystać z usług tej samej firmy, niż ci, którym zaproponowano finansową rekompensatę.


Wygląda na to, że słowo “przepraszam” - nawet wypowiadane przez osobę, która bezpośrednio nie zawiniła - wywołuje u nas trudną do opanowania potrzebę wybaczenia. Badano to na przykładzie firmy handlującej w internecie. Klientów, zamieszczających niepochlebne recenzje transakcji, przepraszano albo proponowano im finansową rekompensatę w wysokości 5 euro. Aż 45% przepraszanych wycofało negatywny komentarz. Podobnie postąpiło natomiast tylko 23% tych, którym zapłacono.

Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_p42b2qik55messed13ne2b1a05, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0