PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Ach te nastolatki…

Życie z nastolatkiem nie jest łatwe… To prawda znana doskonale rodzicom nastolatków. Najnowsze badania naukowe pomagają nawet odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się dzieje.

Od pewnego czasu już wiadomo, że młody, rozwijający się mózg ma problemy z odczytywaniem emocji innych. Stąd właśnie w tym wieku najłatwiej o nieporozumienia z otoczeniem.


Naukowcy z Uniwersytetu w Tokio odkryli jednak coś więcej. Okazuje się, że nastolatkowie bardzo często biorą wyraz zniecierpliwienia czy dezaprobaty za agresję, stąd często właśnie agresją odpowiadają na zwracaną im z różnych powodów uwagę.

Szczególnie często taki efekt obserwowano u młodocianych, którzy mieli konflikt z prawem. U nich to pomieszanie z poplątaniem przybiera szczególnie przykrą postać.

Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_uod2a3svhl42smlqfoq58vv3e5, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0