PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Prezent pomoże chorym psychicznie

Kartka lub upominek wysłany osobie cierpiącej na zaburzenia zdrowia psychicznego może pomóc jej szybciej wrócić do siebie.
Według brytyjskich ekspertów z Królewskiego Kolegium Psychiatrów nawet tak prosty gest może pomóc choremu poczuć się mniej wyizolowanym i bardziej wartościowym. Kartka bądź upominek to prosta forma wsparcia emocjonalnego, która może dla chorej osoby znaczyć bardzo wiele.

“Pracowałem w szpitalach, w tym także w szpitalach psychiatrycznych, przez ponad 20 lat. Muszę przyznać, że ukryte uprzedzenia wobec osób z zaburzeniami psychicznymi najlepiej demonstrują szafki przy łóżkach. Rzadko stoi na nich kartka od bliskich lub jakakolwiek inna rzecz, która przypominałaby choremu, że komuś na zewnątrz na nim zależy” - mówi dr Peter Byrne, psychiatra i przewodniczący komitetu ds. edukacji w Królewskim Kolegium Psychiatrycznym.


“Najczęściej ludzie nie wiedzą co zrobić i co powiedzieć, gdy przyjaciel lub krewny ma problemy natury psychicznej. W końcu nie robią nic” - dodaje dr Byrne.

Jak powiedział rzecznik Kolegium, dostępne na rynku kartki często mają nieodpowiednie obrazki lub napisy i dlatego nie zawsze nadają się do wysłania choremu. Dlatego też Kolegium zamierza wyprodukować własne kartki z napisami typu Myślę teraz o tobie. Mam nadzieję, że wkrótce wyzdrowiejesz”.

Do tego kroku skłoniła naukowców ankieta przeprowadzona wśród 131 osób, które miały problemy natury psychicznej. Wynika z niej, że kartki i upominki otrzymywała w czasie choroby zaledwie jedna trzecia badanych. Jednocześnie ponad 80% ankietowanych przyznało, że kartka od osoby bliskiej lub przyjaciela z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia pomogłaby im szybciej dojść do siebie.

źródło:http://www.bbc.co.uk/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_h1up7qg9ljqi7q99tfd34kk7h5, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0