PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Internetowe łowy nauczyciela-pedofila

W sądzie koronnym w Manchesterze zakończył się proces nauczyciela, który stworzył sobie fikcyjny profil online. Za pośrednictwem sieci nakłonił 13-letnią dziewczynkę do odbycia z nim stosunku seksualnego. Mężczyznę skazano na cztery lata więzienia.

Matthew Knott (lat 24) uczył przedmiotów ścisłych w Elton High School w Bury w Manchesterze. Swoją ofiarę namierzył przez portal społecznościowy i zaczął wysyłać jej niedwuznaczne wiadomości o charakterze seksualnym, domagając się jej nagich zdjęć.

Stworzył też sobie profil, który nazwał “Jessica” – podszywał się pod 15-letnią dziewczynę. Wykorzystał tę tożsamość, by ułatwić sobie zorganizowanie randki z ofiarą, uczennicą z innej szkoły. W tydzień po pierwszym wirtualnym spotkaniu, zabrał 13-latkę samochodem do swojego mieszkania i wydał jej polecenie “tak, jak robią to nauczyciele”, aby zdjęła ubranie i uprawiała z nim seks.
Knott mieszkający z Miles Platting w Manchesterze dostał zakaz pracy z dziećmi na okres pięciu lat. Podczas rozprawy przyznał się do nakłaniania przez internet dziecka do uprawiania seksu oraz do odbycia stosunku seksualnego z nieletnią.

Sędzia Michael Henshaw powiedział, że sprawca szczegółowo zaplanował swoje kroki i popełnił przestępstwo w niezwykle przebiegły sposób. “To, czego dopuścił się pedofil, należy do zachowań, których najbardziej boi się opinia publiczna. Rodzice w całym kraju drżą na myśl, co może robić ich syn lub córka używając komputera, ponieważ istnieją właśnie tacy ludzie jak oskarżony – przybierający fałszywe tożsamości, pod którymi nakłaniają nieletnich do popełniania przestępstw” – powiedział.

Oskarżyciel Adrian Farrow opowiadał ławie przysięgłych, jak Knott zwrócił uwagę na profil dziewczynki na portalu społecznościowym Tagged.com. Podawała tam swój wiek i dokładny adres. Wciągnął ją w godzinną rozmowę online. Kiedy wyjaśniła, ile ma lat, odpowiedział jej, że go to martwi. Gdy zapytała dlaczego, odparł: “Ponieważ mam ochotę przelecieć 13-latkę”.

Mężczyzna skłamał, że pracuje w laboratorium, a także zadawał niedwuznaczne pytania o seksualność dziewczynki. Zażądał również, żeby przesłała mu swoje nagie zdjęcia. Zrobiła to, choć bardzo niechętnie: wysłała mu fotografię w bieliźnie i jedną tylko w majtkach. Od tego momentu zaczęła odbierać wiadomości od “Jessiki”, która pytała, czy nie miałaby ochoty trochę się zabawić, z tym, że “chodzi o zabawę bez majtek”.

Knott przekonał dziewczynkę, by spotkała się z nim 31 maja tego roku. Zamierzała wziąć ze sobą przyjaciółkę jako ewentualne zabezpieczenie, ale niestety plan się nie powiódł, ponieważ koleżanka “dostała szlaban” od rodziców za zbyt późny powrót do domu. 13-latka zaczęła panikować, ponieważ Knott był już w drodze po nią.

Podczas jazdy do mieszkania zachowywał się spokojnie i miło, ale potem zaczął ją obmacywać. – Zabrał ją do sypialni, posadził na łóżku i zaczął całować. Następnie pchnął ją na łóżko i kontynuował pieszczoty – opowiadał oskarżyciel. – Na jego prośbę, sformułowaną w sposób, który określiła jako “nauczycielski”, ofiara rozpięła i zdjęła spodnie. Oskarżony odbył z nią stosunek seksualny. Zaraz po tym odwiózł ją do domu.

Wkrótce “Jessica” przesłała wiadomość pytając: “Podobało ci się?”. 13-latka odparła, że nie. Wirtualna “koleżanka” powiedziała jej, żeby skasowała archiwum kontaktów z Knottem i wszystkiemu zaprzeczała, gdyby w sprawę wmieszała się policja. – Sprawca wykorzystał fikcyjną tożsamość do zniszczenia dowodów, tak samo jak na początku wykorzystał postać “Jessiki” do zachęcenia ofiary do spotkania z nim – podsumował Adrian Farrow. Dziewczynka powiedziała jednak o wszystkim matce, która natychmiast zawiadomiła policję.

Knott, który zachował kamienny wyraz twarzy podczas odczytywania wyroku, ma też pięcioletni zakaz korzystania z internetu, za wyjątkiem łącza w bibliotekach publicznych, oraz nie może przebywać sam na sam z osobą płci żeńskiej poniżej 16. roku życia.

źródło http://www.timesonline.co.uk/tol/news/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_sa7e7n9i7ig2c8rmttr8998ln7, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0