PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Jak tworzą się nowe wspomnienia?

“Ciągłe powstawanie nowych neuronów umożliwia tworzenie się nowych wspomnień w ludzkim mózgu” - twierdzą naukowcy.

Powstawanie nowych wspomnień jest możliwe dzięki przemieszczaniu wspomnień już istniejących z części mózgu zwanej hipokampem do innej jego partii, kory nowej. Odpowiedzialne za ten proces są nowo powstające neurony.

Gdy 10 lat temu naukowcy odkryli, że neurony są stale produkowane, także w mózgu ludzi dorosłych, zrodziło się pytanie o to, jaką pełnią one funkcję. Ponieważ powstają w hipokampie, części mózgu odpowiedzialnej za procesy uczenia się i pamięć, naukowcy przypuszczali, że biorą one udział w tworzeniu nowych wspomnień.


Przeprowadzono już eksperymenty na gryzoniach, w których to naukowcy uniemożliwiali tworzenie się neuronów lub powodowali szybszą ich produkcję. W ten sposób odkryli, że nowo powstałe neurony pomagają przemieszczać stare wspomnienia z hipokampu do kory nowej. Badacze są przekonani, że ma to na celu udostępnienie miejsca w hipokampie dla nowych informacji.

Nowe wspomnienia, które obserwowano w eksperymentach, były związane z uczuciem strachu, ale naukowcy myślą, że ten sam proces dotyczy wszystkich wspomnień przechowywanych w hipokampie.

źródło: http://bps-research-digest.blogspot.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_44pms0brdcfhub45jdllp2eqq7, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0