PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Koniec z kacem - zobacz dlaczego…

Stworzono substytut alkoholu.
Substytut alkoholu, który nie prowadzi do pijaństwa oraz kaca, został opracowany przez naukowców - informuje “Daily Telegraph”.
Nowy trunek to alkohol syntetyczny, opracowywany na podstawie substancji chemicznych związanych z Valium (rodzaj środka uspokajającego). Środek podobnie jak alkohol działa na nerwy w mózgu, które odpowiadają za poczucie komfortu i relaksu. Jednakże w przeciwieństwie do tradycyjnego alkoholu, nie wpływa na wahania nastroju oraz nie uzależnia. Nowy alkohol jest również szybciej spalany przez organizm człowieka.

Nowa substancja ma jedną zasadniczą zaletę. Jej działanie można w jednej chwili zakończyć za pomocą tabletki i wrócić spokojnie np. samochodem do domu.

Nowy alkohol jest opracowywany przez zespół naukowców z Imperial College w Londynie, kierowany przez profesora Davida Nutta. Profesor – ekspert ds. został niedawno zwolniony z funkcji doradcy rządu za komentarze na temat marihuany i ekstazy. Według naukowca możliwy jest świat ludzi pijących, ale nie upijających się.

Profesora Davida Nutt sam poddał się eksperymentowi mającemu na celu ustalenie działania alkoholu. Powiedział: “byłem otumaniony i prawie zasnąłem. Pięć minut później poprowadziłem wykład”.


Według naukowca doskonała substancja byłaby bez smaku i koloru, dzięki której byłoby możliwe przyrządzanie różnych drinków. Mogłaby również służyć jako zamiennik alkoholu w piwie czy w wódkach, a odzyskany w ten sposób etanol sprzedawano by jako paliwo.

Zespół naukowców skupił swoje badania na benzodiazepinach, a w szczególności na diazepamie, głównym składniku Valium. Na przeprowadzenie dalszych badań nad środkiem potrzeba sporych sum pieniędzy. Naukowcy wierzą, że niektóre rządy będą skłonne zainwestować w ich innowacyjne badania.

źródło: http://www.dailytelegraph.com.au/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_d76e6v41np8dnhfomklkklaia2, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0