PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Na dobry nastrój - spij…

Dłuższy sen zapobiega depresji i myślom samobójczym u młodych ludzi.

Dowodzą tego badania naukowców z nowojorskiego centrum Medycznego przy Uniwersytecie Columbia, którzy przeanalizowali ankiety medyczne prawie 16 tysięcy nastolatków w wieku od 12 do 18 lat.

Okazało się, że u tych, którzy śpią mniej niż pięć godzin na dobę, ryzyko depresji jest o 70 % wyższe niż u tych śpiących osiem godzin. Ale ważna jest nie tylko długość snu. Badania wykazały, że osoby chodzące spać po północy są bardziej narażone na depresję od tych, którzy w łóżku lądują przez 22. I to o 24 %. Podobnie rzecz ma się w przypadku myśli samobójczych.


Według naukowców, zbyt krótki sen dezorganizuje pracę ośrodka mózgowego odpowiedzialnego za nastrój. Ich zdaniem najzdrowszy san trwa 9 godzin. Dodajmy, że z badań wynika, iż przeciętny nastolatek śpi średnio 7 godz. 53 minuty na dobę.

Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_if6qh9pv64e32qvuc08divj2c3, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0