PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Bez wakacji uczniowie uczą się wolniej

Amerykańscy naukowcy udowodnili, że przerwy w nauce wcale nie przeszkadzają uczniom w edukacji. W ten sposób ci, którzy twierdzą, że wakacje i dłuższe okresy wolnego sprzyjają zapominaniu zdobytej wcześniej wiedzy, stracili argumenty.

Naukowcy z Ohio State University postanowili sprawdzić, jakie są pożytki z eksperymentu, który wprowadziła część szkół w Stanach Zjednoczonych. Polega on na tym, że rezygnuje się z tradycyjnych wakacji, rok szkolny rozciąga na wszystkie 12 miesięcy, a przerwy w nauce skraca się do maksimum dwóch tygodni.


Okazało się, że dzieci uczone w nowym systemie wcale nie osiągają lepszych wyników, niż ich koledzy cieszący się normalnymi wakacjami. Co prawda, w lecie zdobywają dodatkową wiedzę, ale przez resztę roku uczą się wolniej. Tak więc przerwy w nauce są potrzebne i nikomu nie zaszkodzą. Z tymi doniesieniami naukowców powinni zapoznać się nauczyciele, by na bożonarodzeniowe ferie nie zadawali uczniom prac domowych.

źródło: http://bps-research-digest.blogspot.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_rdll1khtj6a2qm6k8fv237kk96, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0