PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Dla seniora - trening siłowy!

Regularne ćwiczenia z obciążeniem poprawiają zdrowie i pamięć seniorów.

Brytyjscy naukowcy przeprowadzili badania, w których kobiety w wieku 65-75 lat brały przez rok udział w prostych ćwiczeniach oporowych (polegających na ćwiczeniu z obciążeniem). Okazało się, że treningi te nie tylko korzystnie wpływają na ich zdrowie fizyczne, ale także poprawiają u nich funkcje umysłowe.

“Udało nam się pokazać, że prosty trening z obciążeniem, łatwy do przeprowadzenia u osób starszych, poprawia ich zdolność do szybkiego podejmowania precyzyjnych decyzji” - komentuje dr Teresa Liu-Ambrose, która prowadziła te badania.

Wcześniej podobne korzyści zauważono u osób, które uprawiały ćwiczenia aerobowe, takie jak chód czy pływanie. Jednak niektóre osoby w podeszłym wieku mają problemy z poruszaniem się, które uniemożliwiają im udział w takich ćwiczeniach.


Ćwiczenia sprawiły również, że kobiety zaczęły szybciej chodzić. Wbrew pozorom nie jest to błaha informacja, ponieważ - jak pokazują wcześniejsze badania - wyższe tempo marszu związane jest z mniejszym ryzykiem śmierci.

źródło: http://bps-research-digest.blogspot.com
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_88470mal8tuetv0v3g3v10plr1, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0