PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Dzieci piją z rodzicami

Rodzice, którzy uczą nastolatków odpowiedzialnego picia, udostępniając im alkohol w domu, mogą mieć dobre intencje, ale takie postępowanie nie przynosi dobrych rezultatów.

Naukowcy zbadali 428 holenderskich rodzin z dwojgiem dzieci pomiędzy 13. a 15. rokiem życia. Jak się okazało, im więcej młodzież mogła wypijać w domu, tym więcej piła poza domem. Co więcej, zarówno pijący pod okiem rodziców, jak i na własną rękę, byli bardziej zagrożeni problemami z alkoholem - nie wiodło im się w szkole, wagarowali i wdawali się w bójki.

Wyniki badań podważają rady niektórych ekspertów, zalecających rodzicom picie razem z nastoletnimi dziećmi - aby nauczyć je odpowiedzialnego picia i uodpornić na pokusy poza domem. Te powszechne w Holandii poglądy oparte są - jak powiedział kierujący badaniami dr Haske van der Vorst z Radboud Universiteit Nijmegen - raczej na zdroworozsądkowych przypuszczeniach niż na twardych danych naukowych.


Van der Vorst zaleca zakazy, a nie próby pokazywania dzieciom, jak pić rozsądnie i z umiarem.

źródło: http://www.jsad.com/
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_5kcr85s9e87mcinahc821vs427, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0