PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Bicie w imię Pana

Rodzice uczęszczający do Kościoła ewangelickiego częściej biją swoje dzieci niż rodzice z kościołów katolickich i protestanckich. Może dlatego, że religia odgrywa ważną rolę w ich edukacji.

Dzieci z rodzin przynależnych do kościoła ewangelickiego są częściej narażone na przemoc i bicie . Wyniki badań zostały przeprowadzone przez Instytut Badań Kryminologicznych w Hanowerze.

Według badań, prowadzonych przez Chrisa Pfeiffera dane pokazują, że poprzez religijność rodzice mogą być bardziej zorientowani na przemocowe metody wychowawcze swoich dzieci. W szczególności dotyczy to właśnie rodziców wyznania ewangelickiego.

Naukowcy przebadali 45 tyś. uczniów między 14 a 16 r.ż. z 61 niemieckich miast.

Naukowcy zauważyli pewną korelację: ryzyko dla ucznia doświadczania przemocy było większe jeśli rodzina przynależała do kościoła ewangelickiego a dla rodziców religia “odgrywała bardzo ważną rolę”. Co piąty uczeń w grupie badanych był zaburzony.

“Dla rodziców z wyznaniem ewangelickim istnieje ten sam problem” - twierdzi Chris Pfeiffer “Jeden na sześciu uczniów z tej grupy religijnej był bity”.

Z badań wynika, że u młodzieży katolickiej jest na odwrót: jeśli religia dla rodziców nie jest ważna wtedy stosują przemoc w stosunku do swoich dzieci.

Należy zauważyć, że poprzez systematyczne bicie rodzice wydają się mieć trwały wpływ na potomstwo. W grupie młodzieży, która również uważa się za religijną 18 do 21 % jest częściej bita niż w innych grupach religijnych.

Wśród katolików jednak również zdarzają się pobicia. Jednak w innych proporcjach. Najwięcej pobić jak wspomniałam jest w grupie, która uważa, że religia nie ma dla nich dużego znaczenia. W tej grupie dochodzi do pobicia - co ósmy. Przez rodziny silne wierzące do pobicia dochodziło co trzynasty nastolatek w grupie.

Według Chrisa Pfeiffera największym problemem przemocy w rodzinach ewangelickich może być problem dosłowności przyjmowania tekstu Biblii.

Wiele religii w Niemczech nie chce otworzy się na problem i dyskusję aby przyjąć w Niemczech zakaz bicia dzieci.

tłumaczenie Justyna Ryszewska

źródło: Florian Götz/ http://www.sueddeutsche.de/kultur/glaube-und-erziehung-schlaege-im-namen-des-herrn-1.1012765, /
Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_487qvk248ls2ekbq9k61cqic32, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0