PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Moja Opowieść | Resocjalizacja w szkole

Nie studiuję psychologii ani nie mam dzieci ale mimo to chciałabym się podzielić swoimi przemyśleniami. Wczoraj zetknęłam się z kobietą, która opowiadała o szkole swojej córki. Była bardzo zawiedziona tym, że dzieci, które nazwała \”menelami\”, są w jednej klasie z jej córką.

Oburzona faktem, że zlikwidowano klasę \”meneli z baraków\” i porozdzielano jej zawartość pomiędzy \”lepsze\”grupy, postanowiła zaprotestować wykorzystując znajomość grona pedagogicznego! Szkoły i więzienia to jedyne miejsca na resocjalizację.

Dobrym pomysłem jest wiec przydzielanie uczniów z rodzin patologicznych do grup z uczniami, których rodzice pomagają wybrać właściwą drogę, ukształtować światopogląd! Takie dzieci przebywając w innym środowisku (niż środowisko domowe gdzie panuje np. przemoc, alkohol) mają szanse zmienić swój system wartości, dowiedzieć się, że to nie alkohol jest źródłem szczęścia.

Wiec złe jest izolowanie takich dzieci od dzieci, które są kierowane przez dobrych i rodziców. Z kolei dzieci z \”dobrych\”rodzin uczą się zachowania wobec \”gorszej\”koleżanki/kolegi z biednego domu. Jednocześnie oraz praca szkolnych pedagogów mogłaby bardziej się skupić na nowych metodach opartych na resocjalizacji zamiast po prostu karać złych a dobrych nagradzać. Może taki zły \”uczeń\”potrzebuje więcej pomocy i zrozumienia. Bo najłatwiej jest dzielić ludzi na lepszych i gorszych i izolować ich ale to nie jest żadne rozwiązanie.

Może dlatego jest coraz więcej przemocy na świecie, np mordercy głownie pochodzą ze środowisk patologicznych, gdzie sami byli nękani. Są to przecież ludzie chorzy, wyeliminowani i zepchnięci na bok, którzy zaczynają się bronić, podobnie jak u zwierząt zaczyna działać instynkt obronny.Taki człowiek z życiu dorosłym kieruje się tym co zostało mu zaprogramowane w dzieciństwie.

Ludzie dzielą ludzi na lepszych i gorszych…ci \”lepsi\” też działają jak zwierzęta chroniąc swoje młode przed niebezpiecznym światem - więc kobieta opowiadając o tym, jak chciała chronić swoją córkę przed menelami, można porównać do zwierzęcia, które nie ma aż tak rozwiniętego mózgu jak człowiek…

Powiadom znajomego
  1. (wymagane)
  2. (prawidłowy adres email wymagany)
  3. (wymagane)
  4. (prawidłowy adres email wymagany)
 

cforms contact form by delicious:days

Powiązane Artykuły:

Zostaw swój komentarz

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_acjnc54tqeav21gfnaps5nmvc3, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0