PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

„Czemu tak stoisz założonymi rękami?”

Chcesz rozwiązać jakieś trudne zadanie? Pamiętaj nie chowaj rąk do kieszeni! Najlepszą pozycja okazuje się mieć założone ręce.

Ron Friedman i Andrew Elliot, psychologowie z Zakładu Psychologii Klinicznej i Społecznej University of Rochester w USA udowadniają, że skrzyżowanie rąk na piersiach zwiększa naszą wytrwałość. W badaniu poproszono uczestników o rozwiązanie niewykonalnego anagramu. Część z nich wykonywała zadanie trzymając dłonie na udach, część natomiast - z rękami założonymi. Okazuje się, że druga grupa była w stanie znacznie dłużej zmagać się z łamigłówką (średnio 55 sekund) - badani z grupy pierwszej poddawali się już po (średnio) 30 sekundach. W innym eksperymencie badani pracowali nad anagramami z wieloma możliwymi rozwiązaniami. Ci, którzy robili to z założonymi rękami, wygenerowali znacznie więcej rozwiązań.
Badacze sugerują, że w ciągu całego naszego życia krzyżowanie rąk zostaje powiązane z postawą uporu, więc przyjęcie takiej pozycji powoduje aktywację podświadomego dążenia do sukcesu.

źródło: http://bps-research-digest.blogspot.com/2008_04_01_archive.html.

Powrót do Ciekawostek»

Następna Ciekawostka»

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_k1lhs87m93lqv7pbbh835d6ib6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0