PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Moje dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Witam. Moje dziecko, odkąd zmieniła się nauczycielka, nie chce chodzić do przedszkola. Rozmawiałam już z dyrektorką przedszkola, ale ona bagatelizuje problem. Nie wiem, co mam robić, nie wiem czy jest to oznaka czegoś poważnego.
Zmartwionamgr Agnieszka Cycoń

mgr Agnieszka Cycoń

Witam serdecznie.

Zachowanie Pani dziecka jest faktycznie przyczynkiem do zainteresowania się tematem. Aczkolwiek nie napisała Pani, w jaki sposób dziecko zachowuje się w momencie, kiedy odmawia pójścia do przedszkola, czy towarzyszą temu przejawy agresji, a może smutek itp.

Na początku chcę określić potencjalne przyczyny niechęci dziecka chodzenia do przedszkola. Mogą one tkwić w samym dziecku lub/i w nowej nauczycielce. Ale może się także okazać, że przyczyny są całkowicie zewnętrzne – znam dzieci, które nie chcą chodzić do przedszkola z powodu braku ulubionych zabawek.

Zaznaczyła Pani jednak, że niechęć dziecka pojawiła się po zmianie nauczycielki – i ważne jest, aby dotrzeć do tego, dlaczego tak się dzieje. Na początek proponuję szczerą rozmowę z dzieckiem i nauczycielką (osobno i razem, aby móc zaobserwować relacje dziecka i nauczycielki), dobrym pomysłem będzie też pojawienie się na zajęciach otwartych, które organizuje nauczycielka – proszę spytać się o takie zajęcia. I w końcu, jeżeli sytuacja stanie się według Pani poważna lub, co najmniej niepokojąca – proszę zwrócić się do dyrektorki przedszkola o pomoc oraz umówić się z przedszkolnym psychologiem, który będzie mógł określić gdzie faktycznie tkwi problem. Proszę nie dać się zbywać zapewnieniami, że tak się może zdarzyć i, że tak czasami bywa w dziećmi – proszę szukać przyczyny, wykorzystując ludzi pracujących z dzieckiem, być może jest potrzeba zastosowania specjalnych działań, aby przywrócić dziecku radość z uczęszczania do przedszkola.

Serdecznie pozdrawiam mgr Agnieszka Cycoń

Powrót do Naszych Porad»

Następna Porada»

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_520vmghe52pfa799laupi07ak4, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0