PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Matki przekazują dzieciom swoje doświadczenie

Okazuje się, że nie tylko geny, ale i część życiowego doświadczenia przekazują nam nasze mamy. Tak twierdzą badacze z Uniwersytetu Tufts w Bostonie. Potwierdziły to eksperymenty na myszach.

Naukowcy ustalili, że pamięć u potomstwa może być modyfikowana przez doświadczenia, które stały się udziałem matek jeszcze przed jego poczęciem. To fascynujący wniosek, sugerujący, że ważne cechy mogą być przekazywane na kolejne pokolenia przez jakiś mechanizm biochemiczny, bez żadnych zmian w sekwencji kodu genetycznego.

Myszy, które rozwijały się w bardziej stymulujących warunkach, z większą możliwością zabawy, poznawania nowego otoczenia, miały potomstwo, które w swoim środowisku radziło sobie lepiej. I tak, okazuje się, że sprytniejsze matki mają sprytniejsze dzieci, bez względu na takie czy inne atuty ojca….

Powrót do Ciekawostek»

Następna Ciekawostka»

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_d07oi0hvesipad8npmq5t6uto5, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0