PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Chłopcy o popularnych imionach rzadziej łamią prawo

Chłopcy o nietypowych imionach częściej wchodzą w konflikt z prawem niż mający imię popularne - pokazują badania amerykańskich naukowców Davida Kalista i Daniela Lee.

Naukowcy porównali pierwsze imiona nieletnich będących na bakier z prawem chłopców z imionami ich rówieśników w całej populacji i wyliczyli współczynnik popularności każdego imienia. Na przykład dla imienia Michael współczynnik ten wynosił 100, co oznaczało, że jest to najpopularniejsze imię w danym okresie. Imię David, ze współczynnikiem 50, było o połowę mniej popularne od Michael, a imiona takie jak: Alec, Ernest, Ivan, Kareem czy Malcolm uzyskały współczynnik popularności równy 1.

Po analizie danych okazało się, że niezależnie od rasy chłopcy o mało popularnych imionach częściej popadali w konflikt z prawem, angażując się w działalność przestępczą. Chłopcy o nietypowych imionach są inaczej traktowani przez rówieśników i jest im trudniej nawiązywać relacje, co może wpływać na ich skłonność do łamania prawa - komentują badanie autorzy.

Powrót do Ciekawostek»

Następna Ciekawostka»

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_h4f7uferl6ppu17hje16kl59j4, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0