PoradnikPR.info

PoradnikPR.info

Poradnik pedagogiczno - resocjalizacyjny

 
 
 
 

Wykształcenie nie ma wpływu na utratę pamięci

Poziom wykształcenia nie ma wpływu na to, jak szybko tracimy pamięć. Z wcześniejszych badań wynikało, że osoby dobrze wykształcone - a więc zwykle pracujące umysłowo - są statystycznie mniej narażone na ryzyko choroby Alzheimera.

Jednak, jak pokazały najnowsze badania opublikowane w czasopiśmie “Neurology”, na utratę pamięci związaną z wiekiem wykształcenie nie ma już wpływu.

Stwierdzono to podczas badań przeprowadzonych w Chicago. Wzięło w nich udział ok. 6,5 tys. osób. Niektórzy mieli za sobą osiem klas szkoły, inni 16 lub więcej lat życia spędzili na nauce. Średnia ich wieku wynosiła 72 lata. Poddawano ich co trzy lata testom pamięci i funkcji poznawczych.

Okazało się, że na początku badania osoby dobrze wykształcone wypadały lepiej w owych testach. Jednak, z upływem lat przestawały się cieszyć dobrą pamięcią w takim samym tempie, jak ludzie z wykształceniem podstawowym.

Powrót do Ciekawostek»

Następna Ciekawostka»

Kategorie

Chmurka Tagów

Publikuj już dziś!

Publikuj swój artykuł a otrzymasz ZAŚWIADCZENIE!
*Przeczytaj więcej»
*Publikuj»

Administracja


Warning: Unknown: open(/home/content/62/2214862/tmp/sess_ivjuk2cu93et07sgrjpp1s6t95, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0